Jenga — drewniana gra zręcznościowa, którą pokochały miliony
GraPlanszowaDlaCiebie 22 listopada 2022

Gry planszowe - najlepszy prezent na Mikołajki

W ciągu kilku ostatnich lat gry planszowe przeżywają istny renesans. Na rynku znajdziemy szeroki wybór gier planszowych o różnym poziomie skomplikowania, przeznaczonych dla dużej lub małej grupy ludzi, bardziej i mniej zajmujących. Czy można zatem powiedzieć, że to idealny prezent dla dziecka np. na Mikołajki? Jak najbardziej! Gry planszowe mają bowiem wiele zalet, a regularne sięganie po nie rozwija szereg ważnych umiejętności. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co Twój Maluch zyska, otrzymując od Ciebie grę planszową na Mikołajki.

Planszówki to świetny trening dla mózgu

Nie od dziś wiadomo, że uczenie się nowych rzeczy korzystnie wpływa na pracę mózgu. Zasada ta znajduje również zastosowanie w przypadku gier planszowych. Sięgając po planszówki Twoje dziecko nie tylko rozwinie pamięć, lecz również nauczy się rozwiązywania problemów i planowania. Są duże szanse, że stanie się bardziej cierpliwe, co może mieć niebagatelny wpływ na jego dorosłe życie. Ponadto gry planszowe uczą budowania nowych schematów. Dzięki planszówkom Twoje dziecko będzie szukało nowych możliwych rozwiązań zamiast podążać utartymi ścieżkami. Warto również zaznaczyć, że granie w gry planszowe minimalizuje rozwój wielu poważnych chorób i schorzeń, takich jak Alzheimer czy demencja.

Dzięki planszówkom miło spędzicie wspólny czas

Kolejnym ważnym powodem, dlaczego gry planszowe to znakomity pomysł na prezent na Mikołajki jest fakt, że są one źródłem znakomitej zabawy. Grom nierzadko towarzyszą salwy śmiechu, co pobudza wytwarzanie endorfin i daje nie tylko Twojemu dziecku, ale i Tobie ogrom satysfakcji. Sięgając po gry planszowe wieczorami lub w weekendy, macie szansę zacieśnić własne relacje i polepszyć wzajemną komunikację. W czasie każdej gry znajdzie się bowiem czas na rozmowę i lepsze poznanie siebie. Właśnie z tego powodu gry planszowe to zdecydowanie lepszy sposób na spędzenie wolnego czasu niż przesiadywanie przed telewizorem lub z konsolą w ręku.

Gry planszowe uczą strategii i współzawodnictwa

Argumentem przemawiającym na korzyść gier planszowych jest również fakt, że uczą one myślenia przyczynowo-skutkowego, w efekcie czego Twoje dziecko ma szansę nauczyć się przewidywać zachowania innych osób i być konsekwentnym we własnych działaniach. Dzięki planszówkom Twój Brzdąc nabierze umiejętności rozwiązywania problemów i planowania, co może okazać się przydatne zarówno w szkole, jak i na późniejszej ścieżce kariery zawodowej. W dodatku, biorąc pod uwagę element współzawodnictwa występujący w większości gier planszowych, Twój Maluch może oswoić się z poczuciem porażki, co jest nieocenioną lekcją na przyszłość.

Planszówki rozwijają kreatywność

Warto także zaznaczyć, że granie w gry planszowe rozwija kreatywność i reagowanie na bodźce. W czasie gry mózg każdego człowieka musi analizować zaistniałe sytuacje na bieżąco i w czasie rzeczywistym planować reakcje. Warunki te sprzyjają rozwojowi kreatywności, pobudzają wyobraźnię, postrzeganie przestrzenne i koncentrację.

W jakie gry planszowe najlepiej zainwestować?

Prezentując dziecku grę planszową na Mikołajki, dajesz mu naprawdę wiele - godziny wspaniałej zabawy, możliwość rozwoju osobistego, własne towarzystwo i pamiątkę, którą będzie mógł cieszyć się przez lata. Jak jednak wybrać odpowiednią grę planszową dla swojego Szkraba? Przy zakupie należy kierować się przede wszystkim wiekiem dziecka oraz jego doświadczeniem związanym z planszówkami. Zasady gry planszowej powinny być w pełni zrozumiałe dla dziecka, z drugiej jednak strony powinna ona stanowić dla niego pewne wyzwanie. Opcją godną uwagi jest również wybór gry planszowej na zamówienie. Projektując własną planszówkę, masz szansę nadać jej indywidualnego charakteru, co tym bardziej zachęci Twoje dziecko do sięgania po nią w czasie wolnym. Zamawiając personalizowaną grę planszową, masz również możliwość umieszczenia na niej dedykacji lub innego napisu, który wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka.